Voditeljica Županijskog stručnog vijeća:

Đurđa Ivković Macut, stručna suradnica savjetnica

OŠ Dragojle Jarnević

e-mail: djurdja.post@gmail.com

Školske knjižnice Karlovačke županije

Dobro opremljena školska knjižnica – prostor izvrsnosti: okrugli stol

Autor: Ana Sudarević, 15. 2. 2018.

U OŠ Dubovac u Karlovcu 14. veljače 2018. održan je Okrugli stol pod nazivom "Dobro opremljena školska knjižnica – prostor izvrsnosti". Cilj je bio osvijestiti potrebu i važnost opremanja školskih knjižnica modernom opremom i namještajem koji će biti u skladu sa Standardom za školske knjižnice i ostalim zakonskim aktima.

Zaključci su u privitku.

Sudjelovali su knjižničari osnovnih i srednjih škola, ravnatelji te predstavnici Osnivača školskih knjižnica, Draženka Sila - Ljubenko, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Karlovca, Gabrijela Crnjac, savjetnica za predškolski odgoj i školstvo te predstavnice Karlovačke županije Martina Marić i Martina Tominac.

Uvodna izlaganja održale su Mira Zovko, viša stručna savjetnica pri Ministarstvu znanosti i obrazovanja te Frida Bišćan,  savjetnica za školske knjižnice pri Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. One su o temi govorile u kontekstu zakonskih okvira te statističkih podataka koje ove institucije redovito prikupljanju i na osnovi kojih se planiraju daljnje mjere poboljšanja stanja. Nadalje, voditeljica Matične službe pri Gradskoj knjižnici "Ivan Goran Kovačić” Kristina Čunović dala je pregled trenutnog stanja u školskim knjižnicama u Karlovačkoj županiji, a Karmen Kunstić iz Školskog servisa predstavila je mogućnosti opremanja prostora knjižnica. Školska knjižničarka Alenka Bujan iz OŠ Draganići predstavila je uspješno realiziran projekt opremanja školske knjižnice.

Priloženi dokumenti:
3.Okrugli_stol_zakljucci.pdf (380.81 KB)