Upute

Autor: Adela Granić, 12. 7. 2017.

Upute za sudjelovanje na webinarima

1. Da biste sudjelovali na webinaru potrebno vam je stolno računalo s zvučnicima ili prijenosno računalo, tablet ili pametni telefon.

2. Morate se prijaviti na adresi ettaedu.hr do naznačenog datuma. Naknadne prijave nisu moguće.

3. Obavezno provjerite točnost svoje e-mail adrese koju ste upisali pod osobnim podacima na ettaedu jer će te na tu adresu dobiti poveznicu za virtualnu sobu u kojoj će se održavati webinar.

4. Nekoliko sati prije početka webinara na svoje e-mail adrese dobit ćete poveznicu, koju otvorite u nekom od preglednika Mozilla Firefox, Internet Explorer ili Google Chrom.

5. Preporučujem da izađete iz svih aplikacija koje bi mogle ometati webinar, kao što su Skype, Lyinc, drugi programi za video-komunikaciju.

6. U virtualnu sobu moći ćete pristupiti 15 minuta prije početka webinara.

7. Nakon postupka prijave, koji je opisan u nastavku,  sačekajte par minuta dok vas ne pustim u sobu. To je postupak provjere kada upisujem nazočne i svakog pojedinačno puštam u sobu. Ovo može trajati nekoliko minuta, ovisno o broju sudionika pa molim za strpljenje i nemojte misliti da nešto nije u redu.

8. Nakon vremena označenog za početak webinara soba se zaključava i poslije tog vremena nećete moći uči u sobu.

9. Kada otvorite poveznicu za virtualnu sobu potrebno je prijavit se AAI@EduHr korisničkim računom (primjer: adela.granic@skole.hr i morate znati zaporku koju ste dobili od CarNET-a, tj. s kojom se prijavljujete na webmail s domenom @skole.hr)

10. Ako se prijavljujete s AAI@EduHr korisničkim računom pojavit će se ovakav prozor u kojeg unesete svoje podatke:

11. Možete se prijaviti kao gost. U tom slučaju obavezno napišite svoje puno ime i prezime (ne nadimak) jer Vas jedino tako mogu prepoznati i znati da ste sudjelovali na webinaru te ću Vam moći izdati potvrdu.

12. I ulazite u sobu

13. U donjem, desnom kutu ekrana možete pisati poruke i postavljati pitanja. Kad napišete što želite samo kliknite Enter i poruka će biti vidljiva svima.

Dobro došli na webinare.