Kriteriji

Autor: Adela Granić, 1. 10. 2017.

Kriteriji za ocjenjivanje radionica, primjera dobre prakse i ostalih aktivnosti

Kriteriji za ocjenjivanje radionica

1.    Relevantnost teme u odnosu na temu PŠŠK
2.    Originalnost ideje
3.    Inovativnost  (suvremeni oblici i metode rada)
4.    Dinamičnost (primjena raznih metoda i oblika rada)
5.    Primjenjivost u praksi (Mogućnost prilagodbe i primjenjivost u radu s korisnicima)
6.    Jasno definirani ishodi (Ishodi za sudionike radionice i učenike u budućoj primjeni)
7.    Pridržavanje formalnih uvjeta (ishodi, sažetak, ključne riječi, literatura, pravopisna i gramatička točnost, pravilno navođenje literature i drugih izvora)
8.    Materijali i pružanje dodatnih informacija i pomoći tijekom naredne godine

Kriteriji za ocjenjivanje primjera dobrih praksi

1. Usklađenost primjera dobre prakse s temom ovogodišnje PŠŠK
2. Originalnost i zanimljivost
3. Primjenjivost sadržaja (vezanost primjera dobre prakse uz knjižničarske teme.   Knjižničar mora biti organizator i nositelj primjera dobre prakse.)
4. Usmjerenost na ishode učenja
5. Pridržavanje formalnih uvjeta (ishodi, sažetak, ključne riječi, literatura, pravopisna i gramatička točnost, pravilno navođenje literature i drugih izvora

Kriteriji za ocjenjivanje ostalih aktivnosti

1. Aktualnost sadržaja aktivnosti (predstavljanje knjiga, plakata, izložba ...)